نحوه کرک کردن ک ریو فایروال

نحوه فعال سازی لایسنس در نسخه ۸٫۳٫۰:

بعد از این که Kerio Control رو با استفاده از فایل ISOیی که در اختیارتون هست نصب کردید، با استفاده از کنسول وب بهش وصل بشید تا وارد Activation Wizard بشید. توی این ویزارد از پایین صفحه Activate in unregistered mode رو بزنید و سایر مراحل ویزارد رو مثل همیشه ادامه بدید.

حالا باید توی فایل winroute.cfg یه سری تغییرات بدیم. کسایی که با لینوکس آشنا هستن می تونن از توی خود لینوکس kerio control این کار رو انجام بدن اما مطابق معمول همیشه من یه روشی رو توضیح میدام که نیازمند دانش لینوکسی خاصی نیست.

با رمز عبوری که در ویزارد انتخاب کردید، به کنسول وب kerio control وارد بشید. از سمت چپ به قسمت Status برید و دکمه Shift رو پایین نگه دارید و روی سربرگ System Health کلیک کنید، با این کار دکمه Enable SSH به این صفحه اضافه میشه. این دکمه رو بزنید تا SSH فعال بشه. حالا با نرم افزار WinSCP با استفاده از پروتکل sftp یاscp و با نام کاربری root و کلمه عبوری که در ویزارد انتخاب کرده بودید به kerio control وصل بشید و به آدرس زیر برید:
توجه کنید پورت 22 را در کریو باز کرده باشید.

/opt/kerio/winroute/

و روی فایل winroute.cfg دابل کلیک کنید تا داخل editor نرم افزار WinSCP باز بشه. همون اوایل فایل یه خط به این صورت داره:کرک کریو

1 رو به ۰ تغییر بدید و فایل رو save کنید.

حالا به System Health برگردید و دستور Reboot رو صادر کنید.

 

  • 9 کاربر این مقاله را مفید می دانند
آیا این پاسخ مفید بود؟